V Nitrianskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 15 miest a obcí

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dobrovoľným hasičom v 15 mestách a obciach Nitrianskeho kraja boli dňa 24. septembra 2019 odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Odovzdávanie vozidiel sa uskutočnilo so začiatkom o 14.30 hod. v Okoličnej na Ostrove a pokračovalo v mestách Komárno, Hurbanovo, Nové Zámky a v obci Tvrdošovce. Zástupcovia z 15 miest a obcí okresov Komárno a Nové Zámky prevzali nové vozidlá pre dobrovoľných hasičov v mestách a obciach Okoličná na Ostrove, Bátorove Kosihy, Trávnik, Búč, Čalovec, Kameničná, Modrany, Hurbanovo, Dvory nad Žitavou, Kamenica nad Hronom, Salka, Nová Vieska, Chľaba, Bánov a Tvrdošovce.
Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Mariána Saloňa, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Jána Goliaša a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …