Súčinnostné povodňové cvičenie spojené s ukážkou techniky aktívnych protipovodňových opatrení v Trenčianskom kraji

Súčinnostné povodňové cvičenie spojené s ukážkou techniky aktívnych protipovodňových opatrení v Trenčianskom kraji

V nedeľu 5. júna uskutočnilo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne súčinnostné povodňové cvičenie spojené s ukážkou techniky aktívnych protipovodňových opatrení. Akcia sa konala na nábreží rieky Váh v Trenčíne – časť Orechové.

Cieľom cvičenia bolo preverenie príslušníkov Hasičského a záchranného zboru Trenčianskeho kraja v činnostiach:

•výkon záchranných prác na vode a pod vodnou hladinou,

•zásah potápačov zameraný na záchranu a transport osôb z vodného prostredia s následným poskytnutím prvej pomoci,

•zachytávanie a odstránenie ropného znečistenia na vodnom toku,

•precvičenie súčinnosti a poskytovania pomoci správcom vodných tokov pri spevňovaní ochranných hrádzí v zaplavenom území v spolupráci s členmi DHZ.

Okrem dynamických ukážok bola pre verejnosť pripravená aj prezentácia hasičskej techniky, ktorá bola v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia dodaná pre hasičov v Trenčianskom kraji. Špeciálne technika je určená na výkon záchranných prác pri povodniach, prívalových dažďoch, ale aj iných mimoriadnych udalostiach.

Spolu s ukážkami techniky hasiči prítomným predviedli aj zásah pri simulovanej dopravnej nehode osobného automobilu, vyslobodenie zraneného vodiča, poskytnutie predlekárskej prvej pomoci a následné uhasenie horiaceho vozidla.

Foto: HaZZ


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …