Príslušníci HaZZ sa zúčastnili na špecializovanom ERDi zamestnaní

V septembri sa príslušníci HaZZ, ktorí pôsobia ako inštruktori služobného potápania ERDI, zúčastnili špecializovaného ERDi zamestnania – kurzu záchrany na voľnej vode s použitím núdzového alternatívneho zdroja dýchania (ERDI Emergency Breathing System (EBS) pre pilotov letky MV SR v Senci.
Jeho súčasťou bol výcvik v plávaní v sťažených podmienkach, dopomoci a záchrane partnera, súbor činností spojených s prežitím na otvorenom mori, v situáciách po núdzovom pristáti na vodnej hladine ako aj v používaní záchranných pomôcok a improvizovaných prostriedkov.
Vrcholom trojdňového výcviku bolo používanie núdzových dýchacích prostriedkov E.B.S. (angl. Emergency Breathing Systems) na únik zo zaplaveného stroja.

Foto: Matúš Galovič


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …