Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 22. týždni

Pracovný týždeň začal s výrazne vysokým počtom udalostí, pri ktorých bola potrebná pomoc príslušníkov HaZZ. Zasahovali pri 54 požiaroch, 62 technických zásahoch (z toho pri 32 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických zásahoch. Celkovo boli hasiči vyslaní k 120 udalostiam. Najvyšší počet hlásení bolo zaznamenaných v Nitrianskom, Košickom a Žilinskom kraji (21,19,18). Najnižší počet výjazdov bol hlásených v Bratislavskom kraji (9).
V utorok 30. mája boli hasiči privolaní k 100 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 37 požiaroch, 66 technických zásahoch (z toho pri 17 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom kraji, kde zasahovali 20 – krát, v Trnavskom kraji bolo v tento deň hlásených 5 udalostí.
V stredu sa počet zásahov znížil. Príslušníci zasahovali v 81 prípadoch. Vyslaní boli k 18 požiarom, k 61 technickým zásahom (z toho k 18 dopravným nehodám) a k dvom ekologickým zásahom. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, kde boli privolaní k 18 udalostiam, v Trnavskom kraji bolo zaznamenaných 6 hasičských výjazdov.
Vo štvrtok, 1. júna bola pomoc hasičov potrebná v 79 prípadoch. Príslušníci boli vyslaní k 31 požiarom, k 46 technickým zásahom (z toho k 25 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najvyšší počet výjazdov uskutočnili hasiči v Nitrianskom kraji, kde zasahovali 19 – krát. Najnižší počet zaznamenaných výjazdov bol v Prešovskom a Trenčianskom kraji (3, 3).
V piatok bolo nahlásených 105 udalostí. Hasiči zasahovali v prípade 53 požiarov, 49 technických zásahov (z toho pri 23 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických zásahoch. Najviac práce mali príslušníci v Nitrianskom a Bratislavskom kraji (20, 17) a najnižší počet hlásení bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji.
Prvý víkendový deň sa počet zaznamenaných udalostí zvýšil. Hasiči boli privolaní celkom k 109 udalostiam. Pomoc príslušníkov bola potrebná pri 40 požiaroch, 65 technických zásahoch (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických zásahoch. Najviac práce v tento deň mali hasiči v Košickom kraji (22), v Prešovskom kraji bola pomoc hasičov potrebná 9 – krát.
V nedeľu, 4. júna sa počet zásahov v porovnaní s predchádzajúcim dňom znížil. Hasiči boli privolaní k 89 udalostiam. Ich pomoc bola potrebná pri 23 požiaroch, 64 technických zásahoch (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. Najvyšší počet výjazdov bolo zaznamenaných v Nitrianskom kraji a najnižší počet v Bratislavskom kraji.

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …