Návšteva predstaviteľov chorvátskych hasičov

V utorok 5. novembra 2019 prijali zástupcovia Výcvikového centra HaZZ Lešť zahraničnú delegáciu z Chorvátskej hasičskej služby. Oficiálnej návštevy sa zúčastnil hlavný veliteľ Chorvátskej hasičskej služby Slavko Tucaković, viceprezident Chorvátskej hasičskej služby Slavko Gauš, zástupca veliteľa Hasičského zboru v Rijeke Dario Gauš a hasičský inštruktori Sanjin Blažević a Igor Hrelja.
Slovenskú stranu reprezentovali riaditeľ Výcvikového centra HaZZ Lešť Stanislav Celleng, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Dušan Sľúka, vedúci oddelenia prevádzkovo – technického na VC HaZZ Lešť Peter Trebuľa a vedúca oddelenia organizačného na VC HaZZ Lešť Katarína Hájevská.
Chorvátskej delegácií bola predstavená činnosť a úlohy výcvikového centra a jeho jednotlivých oddelení. Hostia tiež zavítali do priestorov Hasičskej stanice v Pliešovciach, kde boli oboznámení s dislokovanou technikou. Po absolvovaní statickej ukážky hasičskej techniky sa uskutočnila prehliadka jednotlivých priestorov a trenažérov, ktoré slúžia na výcvik profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Súčasťou programu bola aj účasť na prebiehajúcom výcviku, kde boli zároveň prezentované činnosti, ktoré príslušníci HaZZ a členovia DHZO vykonávajú počas výcvikov vo VC HaZZ Lešť. Cieľom stretnutia bolo predstavenie činností a úloh Výcvikového centra HaZZ Lešť a výmena skúseností pri odbornej príprave a vykonávaní výcviku na Slovensku a v Chorvátsku.

Foto: HaZZ


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …