MINISTER VNÚTRA V OKRESE REVÚCA

Začiatok adventu pre dobrovoľných hasičov šiestich obcí revúckeho okresu nabral ešte sviatočnejšiu atmosféru, keď v sobotu 28. novembra 2015 zavítal medzi nich minister vnútra Róbert Kaliňák a odovzdal hasičskú techniku.

„Odovzávková“ štafeta zašala v obci Muráň. Nastúpená jednotka a prítomní hostia – JUDr. Jana Laššáková, poslankyňa Národnej rady SR, gen. JUDr. Alexander Nejedlý, prezident Hasičského a záchranného zboru ( HaZZ ), Vendelín Horváth, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR  ( DPO SR), Ing. Dušan Sľuka, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici, Ing. Ján Parčiš, vedúci sekretariátu DPO SR, Mgr. Jozef Mikuda, riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Revúcej, Ing. Milan Brdársky, predseda Okresného výboru DPO SR  ( OV DPO SR ) v Revúcej a ďalší funkcionári OV sa o 10.00 hod dočkali aj ministra vnútra JUDr. Róberta Kaliňáka, ktorý priviezol dopravný automobil ( DA ) IVECO DAILY na námestie pred obecný úrad.

Po odovzaní auta v Muráni sa hostia presunuli do Muránskej Dlhej Lúky, kde bol o 11.00 hod. tiež odovzdaný DA IVECO DAILY pri obecnom úrade.

Tretia zastávka bola o 12.00 hod. v obci Magnezitovce neďaleko hasičskej zbrojnice, kde taktiež  minister vnútra odovzdal DA IVECO DAILY.

Pred 13.00 hod na námestí bola vystavená hasičská technika – funkčný historický koč, CAS 25 RTHP a DA IVECO DAILY, pred ktorou nastúpila jednotka DHZM Jelšava od detí, cez dorastencov až po zásahové družstvo. Ďalšia jednotka, ktorá nastúpila boli dobrovoľní hasiči z Kamenian. Minister vnútra priviezol CAS 32 TATRA 815 pre jelšavských hasičov a za ňou priviezli DA IVECO DAILY s protipovodňovým vozíkom pre hasičov z Kamenian. Po hlásení veliteľa DHZM Ing. Pavla Zapletala predniesol Poému o Jelšave Juraj Samko, dorastenec z Jelšavy. Nasledoval príhovor primátora MVDr. Milana Kolesára a ministra vnútra, ktorý po ňom odovzdal veliteľom DHZM Jelšava a DHZO Kameňany kľúče od hasičských áut a vozíka. Potom farský administrátor z Jelšavy Mgr. Peter Krajč posvätil hasičské autá. Svätenie vystriedali hasiace prístroje značky Hubert, ktorými boli postriekané hasičské autá.. Po spoločnom fotení sa oficiálna časť v Jelšave skončila. Primátor mesta pozval ministra a prítomných hostí do priestorov Mestského múzea a Osvetového centra vyšehradskej kultúry, kde sa hostia podpísali aj do pamätnej knihy mesta.

Posledná zastávka ministra vnútra bola o 14.00 hod v obci Ratková, kde pred obecným úradom odovzdal DA IVECO DAILY.

V obci Ratková skončila „odovzdávková“ štafeta ministra vnútra v okrese Revúca. Aj touto cestou by som sa chcela poďakovať v mene všetkých dobrovoľných hasičov nášho okresu za odovzdanú techniku, čím sa zvýšila akcieschopnosť dobrovoľníkov a vďaka tomu budeme môcť kvalitnejšie pomáhať aj profesionálnym hasičom.

Cesta okresných funkcionárov však v Ratkovej neskončila. Pokračovali ďalej do obci Kameňavy s DA Iveco Daily a protipovodňovým vozíkom, aby riaditeľ OR HaZZ v Revúcej Mgr. Jozef Mikuda odovzdal túto techniku do užívania priamo v obci.

Napriek upršanému a smutnému počasiu môžu byť dobrovoľní hasiči šťasní  a tešiť sa z predčastného vianočného darčeka vo forme hasičskej techniky. Prajeme všetkým mnoho šťastných najazdených kilometrov bez porúch.

 

Gabriela Jakubecová

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …