Hasiči si zmerali svoje sily na súťaži TFA Slovakia 2016

Hasiči si zmerali svoje sily na súťaži TFA Slovakia 2016

V sobotu 18. júna 2016 usporiadalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici spolu s organizačnými partnermi v meste pod Urpínom ďalší ročník medzinárodnej súťaže dobrovoľných a profesionálnych hasičov s názvom TFA Slovakia 2016 (Toughest firefighter`s alive – Najtvrdšie hasičské prežitie). Zároveň boli pre návštevníkov pripravené rôzne sprievodné podujatia, ako napríklad prezentácia najnovšej hasičskej techniky, ukážky zásahovej činnosti ako aj súťažné disciplíny pre najmenších návštevníkov.
Na štart súťaže TFA Slovakia 2015 sa postavilo skoro sedemdesiat profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Súťažiaci štartovali v dvoch paralelných dráhach a celkovo v štyroch disciplínach museli prekonať nástrahy jednotlivých prekážok. Súťažilo sa v piatich vekových kategóriách M18, M30, M35, M40 a M45.
Najlepšie sa v celkovom poradí umiestnil český reprezentant Ondřej Rosenkranz – príslušník Hasičského a záchranného zboru Krávehradeckého kraja. Druhé miesto obsadil Marcin Zdzieblo (KM PSP Žory) z Poľska a na treťom mieste sa umiestnil Bereza Rafal (KP PSP Krasnystaw) z Poľska.
Najlepší súťažiaci v jednotlivých kategóriách, ako aj celkový víťazi si prevzali ocenenia z rúk Dušana Sľúku – riaditeľa KR HaZZ v Banskej Bystrici, hlavného rozhodcu súťaže PaedDr. Petra Polakoviča a Dušana Hancka – riaditeľa OR HaZZ vo Zvolene.

Foto: HaZZ


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …