Hasiči evidujú nárast výjazdov k uhynutým labutiam na zamrznutých vodných plochách

Hasiči evidujú nárast výjazdov k uhynutým labutiam na zamrznutých vodných plochách

Počas včerajšieho a dnešného dňa zasahovali hasiči pri viacerých technických udalostiach na zamrznutých vodných plochách, kde asistovali Štátnej veterinárnej a potravinovej správe pri vyslobodzovaní zamrznutých labutí.

Najvážnejšia situácia bola včera v katastri obce Topoľníky (okres Dunajská Streda), kde na ľadovej kryhe zamrzlo a uhynulo až 13 zvierat. Hasiči v stredu zasahovali aj vo Vysokej na Morave, kde uhynuli 4 labute.

Príslušníci pomáhajú aj v týchto chvíľach. Jeden zásah prebieha v Seredi, kde sa zamrznutá labuť nachádzala cca. 2 metre od brehu. Hasičom sa ju už podarilo vyslobodiť, pričom neutrpela vážnejšie zranenia. K rovnakému druhu udalosti boli práve vyslaní aj komárňanskí hasiči, ktorí zasahujú na štrkovisku Kava. Podľa predbežných informácií ide o 11 labutí.

Foto: HaZZ


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …