Dobrovoľní hasiči v Malužinej oslávili 90. výročie

Dobrovoľní hasiči v Malužinej oslávili 90. výročie

90. výročie vzniku založenia si pripomenul Dobrovoľný hasičský zbor v obci Malužiná (okres Liptovský Mikuláš) v sobotu, 8. decembra 2018 aj za účasti štátneho tajomníka ministerstva vnútra SR Rudolfa Urbanoviča.
Ten odovzdal pri príležitosti vzácneho výročia starostovi obce Martinovi Špankovi čestnú plaketu ministerstva vnútra SR. „Dobrovoľní hasiči patria v obci k tým najaktívnejším zložkám. Za 90 rokov svojej činnosti veľakrát dokázali svoje opodstatnenie a veľký význam. Som rád, že spolupráca s obcou funguje a je prospešná pre obidve strany, no predovšetkým pre obyvateľov Malužinej i okolitých obcí,“ uviedol v príhovore štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.
Dodal, že rezort vnútra venuje podpore dobrovoľných hasičov veľkú pozornosť. Presvedčili sa o tom aj v Malužinej. V roku 2016 dostali nové hasičské vozidlo, vo výbave majú aj protipovodňový vozík. Úspešní boli tiež vo výzve na rekonštrukciu hasičských zbrojníc. „Pojem dobrovoľný hasičský zbor, to je spoločnosť statočných a obetavých ľudí, ktorí zasvätili svoj život práci pre spoločnosť. Je priam nevyčísliteľné, koľko práce za tých 90 rokov dobrovoľní hasiči bez nároku na odmenu vykonali a čo všetko sa vďaka nim podarilo zachrániť nielen v našej obci, ale i v širokom okolí,“ vyslovil sa starosta Malužinej Martin Španko.

Foto: Michal Paška


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …