4. Austrian and International Firefighter Combat Challenge

4. Austrian and International Firefighter Combat Challenge

V dňoch od 21. do 22. septembra 2018 sa v rakúskom meste Wels, ako sprievodná akcia výstavy hasičskej a záchranárskej techniky, konala medzinárodná súťaž hasičov 4. AUSTRIAN & INTERNATIONALFIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE. Táto súťaž bola jedna z posledných súťaži v Európe, ktorá sa uskutočnila pred nadchádzajúcimi majstrovstvami sveta, ktoré sa budú konať v dňoch od 22. do 27. októbra v Sacramente, USA. Medzinárodné podujatie preverilo pripravenosť 140 súťažiacich z Rakúska, Nemecka, Slovinska, Švajčiarska, Luxemburska, Maďarska, Chorvátska, z Čiech a zo Slovenska.

Slovensko na súťaži reprezentovali:
Vlastimil Tomovič – OR HaZZ v Trnave
Peter Wojatschek – KR HaZZ v Trnave
Jozef Zsigó – DHZ Zlaté Klasy
Adrian Ficik – ZHU USS Košice
Matúš Bali–Hudák – Falck n.o.

Prvý deň sa súťažilo v individuálnych kategóriách. Adrian Ficik sa v kategórii M40 umiestnil na vynikajúcom 2. mieste. V rovnakej kategórii si Jozef Zsigó vybojoval 5 miesto. V kategórii muži do 29 rokov sa Peter Wojatschek umiestnil na 4. mieste, pričom medaila mu ušla o cca. 1,5 sekundy. V celkovom hodnotení jeho čas stačil na popredné 5 miesto. Matúš Bali-Hudák skončil na 18. mieste a Vlastimil Tomovič v kategórii M50 sa so svojím časom umiestnil na výbornom 4. mieste.

Druhý deň boli na rade štafety a tandemy. Dvojica Ficik – Zsigó v kategórii tandem M40 si vybojovali 2. miesto, keď sa im podarilo predbehnúť silné tandemy z Nemecka, Rakúska a zo Slovinska. V štafetách sa ukázalo, že slovenskí reprezentanti tvoria v tomto zložení silný tím a so šiestym časom z kvalifikácie sa im podarilo prebojovať do osemfinále. V konečnom hodnotení sa slovenská štafeta umiestnila na vynikajúcom 5. mieste.

Foto: Jozef Zsigó


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …