115 zástupcov dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trenčianskom kraji si prevzalo protipovodňové vozíky

115 zástupcov dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trenčianskom kraji si prevzalo protipovodňové vozíky

V piatok, 19. októbra 2018, sa v areáli Trenčianskeho letiska konalo slávnostné odovzdávanie protipovodňovej techniky určenej pre obce v Trenčianskom kraji. Kľúče od protipovodňových vozíkov si z rúk ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, prezidenta HaZZ Alexandra Nejedlého, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trenčíne Igora Šenitka a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha postupne prevzalo 115 zástupcov dobrovoľných hasičských zborov z miest a obcí v Trenčianskom kraji.
Protipovodňový príves je vybavený technickou podporou na odstraňovanie následkov povodní. Jeho súčasťou je kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, protipovodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a sada náradia, ktoré je potrebné pri odstraňovaní následkov povodní.
Projekt dovybavenia obcí protipovodňovou technikou je financovaný zo štátneho rozpočtu, pričom nadväzuje na prvú, úspešnú etapu projektu „Aktívne protipovodňové opatrenia“, v rámci ktorej v priebehu rokov 2015 – 2016 dostalo protipovodňové vozíky v Trenčianskom kraji spolu 89 dobrovoľných hasičských zborov obcí.
V rámci Slovenskej republiky Ministerstvo vnútra SR postupne odovzdalo, resp. v blízkej dobe odovzdá dobrovoľným hasičom vo všetkých krajoch spolu viac ako 1000 takýchto prvozásahových, protipovodňových vozíkov, ktoré pomôžu skrátiť reakčnú dobu v prípade mimoriadnej udalosti a prispieť tak k znižovaniu rozsahu škôd spôsobených povodňami.

Foto: HaZZ


Warning: Undefined array key "tie_hide_author" in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /data/6/b/6b52a850-7cbb-4278-91ab-8d17cb687ce8/firetv.sk/web/wp-content/themes/sahifa/single.php on line 92

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …