Rusi prišli na to, ako zabrániť ľuďom, aby parkovali na miestach invalidov

MOSKVA 19. októbra – Ľudia sú čím ďalej lenivejší a pohodlnejší. Keď nemusia, neprejdú ani pár metrov navyše, a to dokonca ani vtedy, keď sedia v aute. Väčšine vodičov automobilov sa na preplnených parkoviskách často nechce hľadať voľné parkovacie miesta, a preto radšej zaparkujú na miestach vyhradených pre invalidov. A neodradí ich predtým dokonca ani hroziaca pokuta.

V Rusku sa rozhodli proti takejto netolerantnosti rázne zakročiť a vymysleli naozaj originálny spôsob, ktorý by mal parkovaniu zdravých ľudí na takýchto miestach zabrániť. Nejde o nič agresívne. Naopak. V Rusku tentokrát stavili na ľudskosť a netaktným vodičom sa snažia dohovoriť. Nepredstavujte si však pod tým iba obyčajné napomenutie od policajta. Je to niečo oveľa rafinovanejšie.

Keď sa totiž priblíži k vyhradenému parkovaciemu miestu auto bez označenia pre invalidov, v strede parkovacieho miesta sa odrazu objaví hologram zdravotne postihnutého človeka, ktorý k vodičovi prehovorí a odradí ho od parkovania na tomto mieste. Na počudovanie, tentopostup má oveľa väčší účinok ako nejaká pokuta a zdraví vodiči teraz parkujú na miestach pre invalidov oveľa menej. Dosť však bolo zbytočných slov, ako to funguje v praxi najlepšie pochopíte, keď si pozriete video.

 

zdroj: dobrenoviny.sk

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …