Na domácej pôde muži zo Zbory nedali súperom šancu

V uplynulú nedeľu sa pozornosť dobrovoľných hasičov sústredila na 28. ročník hasičskej súťaže o putovný pohár veliteľa DHZ Zbora, ktorý bol zároveň 7. kolom Slovensko-moravskej hasičskej ligy. Hasiči zo Zbory, známi aj ako zelení diabli, sú vďaka svojim úspechom známi nie len na Slovensku, ale aj v Českej republike. Ich zvučné meno a v minulosti skvele pripravené súťaže boli predzvesťou toho, že aj tento rok sa máme na čo tešiť. Koniec koncov, súťaže sa zúčastnilo 53 súťažných družstiev v kategóriách muži, ženy, muži nad 35 rokov, dorastenci a dorastenky.
O výbornú atmosféru sa postaralo nielen množstvo divákov, ale aj komentátorská dvojica v zložení Miro Štefún a domáci Peter Behro, ktorí svojim hovoreným slovom bavili divákov takmer počas celého dňa. Okrem informácii o súťažných družstvách Miro pri mikrofóne vyspovedal viacero hostí. Medzi nimi napríklad Pavel Hořák – tréner SDH Brumov B, Ľuboš Kamenický – predseda SMHL, Vladimír Prekop – člen DHZ Zbora a podpredseda SMHL a na jeho otázky odpovedalo aj niekoľko súťažiacich. Moderátori si pre divákov pripravili aj súťažný kvíz z histórie Slovensko-moravskej hasičskej ligy a úplný záver dňa patril bohatej tombole.
Víťaznú šnúru Brumova B pretrhli domáci muži
Na víťazný útok v mužskej kategórii diváci nemuseli dlho čakať. Ako prví sa na trať postavili domáci muži zo Zbory a svojim výkonom nastavili latku tak vysoko, že sa ju už nikomu nepodarilo prekonať. Preto sa výsledný čas 13.43s zapísal ako nový rekord trate. Okrem toho ide aj o najrýchlejší výsledný čas so štartom na pištoľ v histórii SMHL. Mužom zo Zbory sa tak podaril husársky kúsok a vytvorili hneď dva nové rekordy. Určite ich teší fakt, že sa to udialo práve na domácej pôde, kde ich prišli podporiť aj domáci fanúšikovia. Lepší čas 13.34s na ľavom prúde bol taktiež najrýchlejším zostrekom súťaže. Svojim víťazstvom tak pretrhli víťaznú šnúru mužov Brumova B, ktorá sa tiahla posledných 5 ligových kôl. Tí tentokrát s časom 14.28s (Ľ13.98s) skončili na treťom mieste. Ich pozícia ligového lídra je však aj naďalej neohrozená a priebežnú tabuľku vedú s náskokom 39 bodov. Na druhom mieste skončili Pavlice s časom 14.21s (P13.81s).

V uplynulú nedeľu sa pozornosť dobrovoľných hasičov sústredila na 28. ročník hasičskej súťaže o putovný pohár veliteľa DHZ Zbora, ktorý bol zároveň 7. kolom Slovensko-moravskej hasičskej ligy. Hasiči zo Zbory, známi aj ako zelení diabli, sú vďaka svojim úspechom známi nie len na Slovensku, ale aj v Českej republike. Ich zvučné meno a v minulosti skvele pripravené súťaže boli predzvesťou toho, že aj tento rok sa máme na čo tešiť. Koniec koncov, súťaže sa zúčastnilo 53 súťažných družstiev v kategóriách muži, ženy, muži nad 35 rokov, dorastenci a dorastenky.

O výbornú atmosféru sa postaralo nielen množstvo divákov, ale aj komentátorská dvojica v zložení Miro Štefún a domáci Peter Behro, ktorí svojim hovoreným slovom bavili divákov takmer počas celého dňa. Okrem informácii o súťažných družstvách Miro pri mikrofóne vyspovedal viacero hostí. Medzi nimi napríklad Pavel Hořák – tréner SDH Brumov B, Ľuboš Kamenický – predseda SMHL, Vladimír Prekop – člen DHZ Zbora a podpredseda SMHL a na jeho otázky odpovedalo aj niekoľko súťažiacich. Moderátori si pre divákov pripravili aj súťažný kvíz z histórie Slovensko-moravskej hasičskej ligy a úplný záver dňa patril bohatej tombole.

Víťaznú šnúru Brumova B pretrhli domáci muži

Na víťazný útok v mužskej kategórii diváci nemuseli dlho čakať. Ako prví sa na trať postavili domáci muži zo Zbory a svojim výkonom nastavili latku tak vysoko, že sa ju už nikomu nepodarilo prekonať. Preto sa výsledný čas 13.43s zapísal ako nový rekord trate. Okrem toho ide aj o najrýchlejší výsledný čas so štartom na pištoľ v histórii SMHL. Mužom zo Zbory sa tak podaril husársky kúsok a vytvorili hneď dva nové rekordy. Určite ich teší fakt, že sa to udialo práve na domácej pôde, kde ich prišli podporiť aj domáci fanúšikovia. Lepší čas 13.34s na ľavom prúde bol taktiež najrýchlejším zostrekom súťaže.  Svojim víťazstvom tak pretrhli víťaznú šnúru mužov Brumova B, ktorá sa tiahla posledných 5 ligových kôl. Tí tentokrát s časom 14.28s (Ľ13.98s) skončili na treťom mieste. Ich pozícia ligového lídra je však aj naďalej neohrozená a priebežnú tabuľku vedú s náskokom 39 bodov. Na druhom mieste skončili Pavlice s časom 14.21s (P13.81s).

Medzi ženami boli úspešnejšie neligové družstvá

U žien tentokrát dominovali neligové družstvá. Najlepší zostrek 16.55s a tiež najlepší výsledný čas 16.67s zaznamenali ženy spoza hraníc, ženy z SDH Skalice. O sekundu pomalšie boli ženy z Kocurian, ktoré svoj pokus ukončili v čase 17.66s. Družstvo SMHL prišlo na rad až na treťom mieste. To obsadili ženy z Nedašovej Lhoty s časom 18.21s. Štvrté miesto zaznamenalo opäť neligové Mostište a na piatom skončili žabky z Nosíc. Ligové poradie v ženskej kategórii bolo nasledovné: 1. miesto Nedašova Lhota, 2. miesto Nosice – žabky, 3. miesto Dulov.

Doťahovanie medzi Ihrišťom a Lednickými Rovňami pokračuje

V kategórii muži nad 35 rokov medzi sebou súperia tri družstvá. V Zbore predviedli krásny útok muži z Ihrišťa, ktorí sú v priebežnej tabuľke na druhom mieste, pričom na prvé Lednické Rovne strácajú 9 bodov. V Zbore Ihrište vybojovalo víťazstvo s časom 14.82s (P14.69s), druhé miesto obsadili Lednické Rovne (15.37s). Lehota pod Vtáčnikom svoj útok nedokončila a tak si pripočítali v tabuľke iba jeden bod za účasť.

Súťaže sa zúčastnili aj dorastenecké družstvá

Šancu na úspech mali v Zbore aj dorastenky a dorastenci. Nosické žabky v kategórii dorasteniek nemali konkurenciu a tak získali ocenenie za prvé miesto. Svoj pokus ukončili v čase 20.16s (Ľ19.83s). Do kategórie dorastencov sa prihlásili tri družstvá, pričom najúspešnejšie bolo Pruské (18.65s), druhé miesto Oškerda a aj napriek nedokončenému útoku obsadili tretie miesto dorastenci z Liptovskej Teplej.

Súťažou v Zbore Slovensko-moravská hasičská liga otvorila svoju druhú polovicu. Súťažiacim zostáva 5 kôl na to, aby zabojovali o ligové body. Ďalšiu šancu budú mať na 8. kole, ktoré sa bude konať 23. júna vo Svinnej.

Výsledky: https://smhl.eu/vysledky/zbora-2022

Videá: https://www.youtube.com/playlist?list=PLl-AfmJpNK14Cq_BGmB-0TNFO_z_ADtDS

Fotky: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=578560282215712&set=a.7749980485073620

 

Check Also

Vrtuľník letí na pomoc zraneným hasičom

Na miesto vážnej dopravnej nehody vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri sanitky. Neskôr sa tam …